پاورپوینت فنگ شویی

پاورپوینت فنگ شویی

پاورپوینت  فنگ شویی

.

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود پاورپوینت با موضوع فنگ شویی

 در قالب ppt ودر65اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

فنگ شوئی چیست؟

      فنگ شوئی (به معنای باد و آب) هنر باستانی شرق برای ترویج سلامتی، شادی، سعادت و شورو اشتیاق، از طریق چیده‌مان صحیح اشیا و دکور مناسب است. فنگ شوئی یک روش باستانی در بسیاری از فرهنگ‌های شرقی‌ است. بسیاری از مناظر و محوطه‌سازی هایی که در چین ساخته شده، بر اساس اصول فنگ شوئی و برای هماهنگ کردن انرژی‌های آسمان و زمین بوده است. همچنین برخی‌ از بزرگترین بنا‌های تاریخی دنیا همچون شهر ممنوعه پکن و دیوار بزرگ چین نیز بر همین مبنا ساخته شده‌ا‌ند.

  • عملكرد فنگ شويي به اين صورت است كه محيط زندگي )محيطي كه بيشترين ساعات شبانه روز را درآن مي گذرانيد. خانه ، محل كار ...) فرد را بر اساس مولفه هاي شخصي وي چيدمان و يا تغيير مي دهد.
  • وقتي كه ما منزل خودمان را بر اساس عنصر وجودي خود و مولفه هاي شخصي خودمان چيدمان و آرايش كنيم ، ارتباط كامل تر و عميق تري با محيط مي توانيم بر قرار كنيم كه به ما آرامش بيشتر و ذهن بازتري رو برمي گرداند(كه البته بدست آوردن عنصر وجودي شخص و مولفه هاي وي درين علم قابل محاسبه است).
  • به عبارتي فنگ شويي بستري است كه ما ميتوانيم با استفاده از آن از انرژي هاي موجود در اطرافمان خيلي بهتر و مفيدتر و در واقع آگاهانه تر استفاده كنيم و از آرامش بيشتر و عميق تري بهره ببريم كه نتيجه حاصل از اين آرامش براي يك فرد آگاه ، گرفتن تصميمات منطقي تر و بهتريست كه در ابعاد مختلف زندگي ، وي را به موفقيت و سعادت نزديك تر مي كند.

تاريخ فنگ شويی

درباره تاريخ فنگ شويی نظرات مختلفی وجود دارد.
يكی از اين نظريه‌ها به دورانی برمی‌گردد كه زندگی در اطراف رودخانه لو در چين باستان رشد زيادی پيدا كرده بود.
در آن زمان، طغيان مكرر رودخانه باعث بروز خسارت‌های زياد به محصولات كشاورزی می‌شد.
در همين دوره مردی به نام فو-هسی با اجرای اصلاحاتی در مسير رودخانه برای هميشه به اين طغيان‌های مخرب پايان داد.
او بعد از مدتی امپراطور منطقه شد و به امور سازنده خود ادامه داد.
بسياری، او را پايه گذار فنگ شويی می‌دانند.
سال‌ها بعد از فو-هسی امپراطوی به نام ون (King Wen) اهتمام خاصی نسبت به اين دانش، مبذول كرد و فنگ شويی تبديل به اصول ساخت بناهای حكومتی ‌شد.
در واقع تا سال‌های سال فنگ شويی و فرمول‌های آن فقط در دسترس سلاطين و درباريان بود.
وقتی مائوتزه در چين به حكومت ‌رسيد، فنگ شويی را به صورت عمومی رواج داد و از زمان او بود كه فنگ شويی در تمام چين منتشر شد.

چينی‌هايی كه در خارج از سرزمين اجدادی خود سكونت كردند، اين دانش را با خود به خارج از چين بردند و آن را در ساير كشورها رواج دادند. در دنيای امروز هنگ كنگ نمونه خوبی برای فنگ شويی است.
در ابتدای قرن گذشته، هنگ كنگ سرزمينی صخره‌ای و بی‌فايده بود.
كسانی كه در آنجا شروع به كار و سكونت كردند، اين ناحيه را براساس اصول و مبانی فنگ شويی بنا كردند. نتيجه اين سبك كار، سازندگی بی‌نظير در اين منطقه است و ساكنين هنگ‌كنگ از رونق فوق‌العاده آن بهره مند هستند

امروزه فنگ شويی در دسترس همه قراردارد و هركسی می‌تواند به فراخور آنچه در اختيار دارد از اين دانش بهره ببرد.
علاوه براين زندگی جديد شهری و شكل گسترش ساختمان‌ها در آن نوع جديدی از فنگ شويی را برای جامعه به ارمغان آورده است. فنگ شويی مدرن امروزی دارای شاخه های مختلفی است.
بخشی از فنگ شويی به محل زندگی و خانه ها مربوط می شود و بخش مهم ديگر آن فنگ شويی تجاری است.
فنگ شويی دارای دستوراتی برای لباس پوشيدن و آرايش کردن (با الهام از عناصر طبيعت)، جهت های مناسب برای خوابيدن و زير مجموعه های فراوانی مانند اينها است.